artgru

Wracam na Nasze podwórko - WIG

GPW_DLY:WIG   WIG Index
Od ostatniej analizy dla WIGu miłego trochę czasu (zał.), a czytając ją, widzę, że nie wiele się sprawdziło poza etykietą wskazaną na miesiące. A skoro o miesiącach mowa to wykres dla tego interwału wygląda następująco - rys. 1. Obecnie majowa świeca jeszcze sama z siebie nie zapowiada, pomimo dosyć dużego knota większych spadków. Dalej daję etykietę LONG ze wskazaniem na 51/49.

Rysunek 1. Interwał miesięczny - etykieta nie straciła na sile, jeszcze...

Na całym powyższym wykresie są 4 korekty o odpowiedniej wielkości. Rzecz jasna im większa, tym mniejsza szansa na jej realizację wraz z kolejnym pokonywaniem coraz to większych korekt. Obecnie powstaje nam naprawdę imponująca szpica ze wszystkich od stycznia (ostatniej analizy) zbudowanych świeczek. Im bardziej rynek jest pompowany, tym bardziej będzie schodził z nadmuchanego powietrza. Etykietę SHORT można by wskazać, gdy wycena indeksu zejdzie pod ~73480. Jest to zarówno ważny punkt dla miesięcznego interwału, jak i tygodniowego, do którego zamierzam przejść - rys. 2. Jeszcze warto zwrócić uwagę, że tak wysokie RSI na miesięcznym interwale w przeszłości potrzebowało korekty niekiedy dużej. Czy to będzie teraz, czy za pół roku to kwestia czasu, ale im bardziej balonik będzie rósł, tym zwiększa się szansa na nawet zasięg największej korekty z powyższego rysunku.

Rysunek 2. Interwał tygodniowy - w podobnej sytuacji świec piszę analizę.

Tak jak podpisałem powyższy rysunek, jest bardzo podobna sytuacja, jeżeli chodzi o ilość świeczek spadkowych od szczytu. W tym momencie dam bezpieczne 50/50, ale etykieta SHORT nabierze na sile, po pokonaniu progu ~81k. Wtedy nawet istnieje szansa przetestowania nawet najważniejszego dołka w tym trendzie w okolicach 73.5k.

Przewodnikiem wzrostów z interwału tygodniowego jest EMA20 co przedstawia rysunek poniżej - rys. 3. Wycena indeksu spadała poniżej EMA20 tylko przy większych korektach, a ostatnia miała miejsca bardzo dawno bo między wakacjami, a wczesną jesienią 23'.

Rysunek 3. Interwał tygodniowy - EMA20.

Dodam jeszcze chmurę Ichomoku, bo może negatywne nastawienie ode mnie wypływać tutaj, ale wcale tak nie jest - rys. 4. Do momentu, w którym trzymamy się nad chmurą to, jak widać, nie ma powodu do obaw o wzrosty w "bardzo długim terminie".

Rysunek 4. Interwał tygodniowy - chmura Ichimoku.

Ostatni interwał to dzienny interwał (rys. 5), na którym to istnieje duża szansa, że wskazanie na podstawie ostatnich świeczek SHORT może szybko być błędne m.in. ze względu, że dzisiaj weszliśmy w strefę zasięgu najmniejszej korekty (czarna strzałka) i do tego reagujemy nienajgorszą siłą. Poziom RSI jest na podobnym poziomie co w momencie wykonania tej samej korekty w kwietniu 24'. To może mieć znaczenie na ewentualne już odbijanie i atak po symboliczna wycenę WIGu, wyczekiwaną pewnie, jak przez wielu kryptowaluciarzy🤣. Celowo pisze o tym 100k, gdyż to taki sam mentalny poziom jak na BTC. Kiedy rynek może być zbyt ślepo skierowany na niego. Moim zdaniem potrzebna do tego jest większa korekta niż ta z jesieni ubiegłego roku, aby osiągnąć 100k.

Rysunek 5. Interwał dzienny - ewentualna etykieta pozycji krótkiej może mieć niedługo swój koniec...

Dziękuję za obserwację, rakiety, komentarze, jak również za przeczytanie powyższej treści! Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to, jak dzik widzi rynek.

🐗 Więcej przemyśleń, analiz i setupów: discord.gg/8yuzf6dqKR
☕ Wsparcie kawą mile widziane ➡ buycoffee.to/artgru
Frånsägelse av ansvar

Informationen och publikationerna är inte avsedda att vara, och utgör inte heller finansiella, investerings-, handels- eller andra typer av råd eller rekommendationer som tillhandahålls eller stöds av TradingView. Läs mer i Användarvillkoren.